O projektu

V České republice narůstá míra zadlužení domácností a nejvíce a nejrizikověji se zadlužují domácnosti s nižšími příjmy.

Sdružení českých spotřebitelů (SČS) se ve své poradenské práci často setkává s potížemi spotřebitelů, vyplývajícími z jejich postavení slabší smluvní strany při sjednávání smluv. Platí to obecně při uzavírání spotřebitelských smluv (kupní smlouva, smlouva o dílo) a ve zvýšené míře se to ukazuje se to jako významná skutečnost při sjednávání smluv o spotřebitelském úvěru i jiných forem půjček.

SČS, vědomo si zmíněných skutečností a v souladu se svojí strategií postavenou na principech preventivně působit v oblasti vztahů na trhu, připravilo ve spolupráci s partnery vzdělávací osvětovou kampaň „PODEPSAT MŮŽEŠ – PŘEČÍST MUSÍŠ !“, jejímž cílem je zvýšit právní povědomí a vlastní odpvědnost občanů v oblasti půjček a spotřebitelských úvěrů.

Tyto stránky slouží k podpoře této kampaně a k šíření informací, které v jejím rámci vytváříme.

Zároveň upozorňujeme, že naše aktivity v oblasti finančních služeb jsou širšího charakteru a rozvíjené v dalších projektech, na které upozorňujeme na našich kmenových stránkách (Zde).

Pro spotřebitele, kteří potřebují konkrétní radu ohledně svého smluvního vztahu na půčku, při předluženosti atp. odkazujeme na služby Poradny při finanční tísni, jíž jsme spoluzakladatelem (Zde).

vaspodpis.cz